Tag "Кентаки"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Апел од Папата за мир во Украина

Во обраќањето по молитвата Ангел Господов Папата ја вети својата молитва за Украина и жителите на Кентаки во Америка и го осуди зголеменото производство на оружје. Светиот Отец ги поздрави