Tag "кварт PK5"

Врати се на почетна
Свет

Надбискупот на Банги прошета низ муслимански кварт

Папата дојде како ходочасник да нè повика на мир. Ние сега во својата земја мораме да бидеме ходочасници на мирот – рече за агенцијата Фидес надбискупот на главниот град