Tag "Кафанчан"

Врати се на почетна
Вести Свет

Еден од двајцата киднапирани свештеници во Нигерија е убиен

Извори од бискупијата Кафанчан потврдија за Vatican News дека киднаперите го убиле отец Џон Марк Чеитнум, додека отец Донатус Клеопас успеал да побегне. Имено, двајцата свештеници биле киднапирани на 15