Tag "Католички богословски факултет Загреб"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Бискупот Стојанов го прими деканот на Католичкиот богословски факултет од Загреб

Скопскиот бискуп и Струмичко-скопски епарх монс. д-р Киро Стојанов во вторникот, 15 Октомври 2019, го прими деканот на Католичкиот богословски факултет во Загреб проф д-р Марио Цифрак, и неговите соработници