Tag "Католичката унија на наставници"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо до учителите: Бидете внимателни со „идеолошката колонизација“

Светиот Отец на 12 ноември 2022 година во аудиенција ги прими учесниците на Генералното собрание на Светската унија на католички наставници при што истакна за важноста да се има добри