Tag "катедралата „Успение на Пресвета Богородица – Струмица"

Врати се на почетна
Македонија

Прва света Причест во парохијата Успение на Пресвета Богородица – Струмица

На 22 мај 2016 година во парохијата „Успение на Пресвета Богородица“ – Струмица на светата Архиерејска Литургија, која ја предводеше Н.В.П. монс. д-р Киро Стојанов,