Tag "Каталин Новак"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо се сретна со претседателката на Унгарија

Војната во Украина, семејните и христијанските вредности, верската слобода и прогонството, беа во центарот на последната средба на папата Фрањо со претседателката на Република Унгарија, г-ѓа Каталин Новак, во петок