Tag "Каскаис"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата до младите во Лисабон: „Не плашете се да ги извалкате рацете“

На вториот ден од апостолската посета на Светиот Отец на Лисабон за Светскиот ден на младите 2023 година, Папата се сретна со членовите на заедницата „Scholas Occurrentes“ во нејзиното португалско