Tag "кармелитјани"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Животот на кармелитјаните е одговор на жедта на современиот човек за Бог

На 11 септември папата Фрањо се сретна со учесниците на Генералниот капитол на Редот на босоногите кармелитјаните.