Tag "Карло Ромеро"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Бискупот Стојанов го прими во проштална посета амбасадорот Ромеро

На 22 септември 2020 година Скопскиот бискуп и Струмичко скопски епарх, монс. р-р Киро Стојанов во епископската резиденција на Водно во проштална посета го прими амбасадорот на Италија во Македонија,