Tag "кардиолози"

Врати се на почетна
Ватикан

Папата ќе посети конгрес на кардиолози

На 31 август 2016 година папата Фрањо ќе посети конгрес на кардиолози, соопштено е од Канцеларијата за печат при Светиот Престол. Околу 35.000 лекари од 140 земји ќе се сретнат