Tag "кардинал Сара"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо го прифати повлекувањето на кардинал Роберт Сара

Во сабота 20 февруари 2021 година папата Фрањо го прифати повлекувањето на кардиналот Роберт Сара, префект на Конгрегацијата за богослужби и дисциплина на Светите Тајни, кој наполни 75 години на