Tag "Кардинал Рилко именуван за архипрезвитер на базиликата Света Марија Велика"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Кардинал Рилко именуван за архипрезвитер на базиликата Света Марија Велика

Канцеларијата за печат на Светиот Престол на 28 декември 2016 година објави дека папата Фрањо