Tag "кардинал Мајснер"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата упати сочувство за смртта на кардинал Мајснер

Во телеграмата со сочувство, Папата Фрањо ја изразува својата тага за смртта на кардинал Јоаким Мајснер

Вести Свет

Почина кардинал Мајснер

На 83-годишна возраст почина поранешниот претседател на Епископската конференциј