Tag "кардинал Марсело Семераро"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата одобри осум декрети за чуда и херојски крепости

Во сабота 20 февруари 2021 година папата Фрањо го прими префектот на Конгрегацијата за прогласување на блажени и свети, кардинал Марсело Семераро, и одобри прогласување на осум декрети – признавање