Tag "кардинал Луј Антониот Тагле"

Врати се на почетна
Вести Свет

Кардинал Тагле предупреди на хуманитарната криза во Сирија

Кардинал Луј Антонио Тагле претседател на Меѓународниот Каритас во овогодинешната божиќна