Tag "кардинал Леополдо Бренес Солорцано"

Врати се на почетна
Вести Свет

Никарагва. Кардинал Бренес Солорцано: Режимот ја прогонува Црквата

Општествено-политичката ситуација во таа земја се влошува, а протестите против претседателот Ортега не престануваат.