Tag "кардинал Левада"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо изрази сочуство за смртта на кардиналот Вилијам Јосиф Левада

Погребните обреди за порнешниот префект на Конгрегацијата за наука на верата, кој почина на 26 Септември 219 година, на 84. годишна возраст, беа спроведени во базиликата Свети Петар, од кардиналот