Tag "кардинал Ладарија"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо ја посети Дикастеријата за наука на верата

Во вторник, 5 септември 2023 година, Светиот Отец ја посети ватиканската Дикастерија за наука на верата и му се заблагодари на кардиналот Луис Франциско Ладарија за неговата посветена работа во