Tag "кардинал Кормак Марфи О’Конор"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата упати телеграма по повод смрта на кардинал О’Конор

По повод веста за смртта на кардинал Кормак Марфи О’Конор, кој почина на 1 септември 2017 година