Tag "кардинал Грохолевски"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Почина полскиот кардинал Грохолевски

Поранешниот префект на Конгрегацијата за Католичко образование, полскиот кардинал Зенон Грохолевски почина во петок 17 јули 2020 година во 80 година од животот.