Tag "кардинал Винсент Николс"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата испрати телеграма со сочувство за жртвите во Лондон

Папата Фрањо упати телеграма до надбискупот на Вестминстер, кардинал Винсент Николс,