Tag "кардинал Бурк"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Состојбата на кардинал Бурк е „сериозна, но стабилна“

Состојбата на американскиот кардинал Рејмонд Бурк (73), кој е заболен од „Ковид-19“, е „сериозна, но стабилна“. Тој е згрижен „одлично медицински и светотаински“. Во среда преку неговиот Твитер профил е