Tag "Караван на мирот"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Да се обединиме во молитвите за мир

Папата Фрањо ги поздрави сите присутни Римјани и ходочасници од целиот свет на празникот Цветници на плоштадот Свети Петар во Ватикан и сите ги покани да се обединат во молитвите