Tag "Канале 5"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Ова е тажен Божиќ, Божиќ во војна – ве молам имајте големо срце

Папата Фрањо даде интервју за италијанската телевизија Canale 5, во кое ги изрази своите размислувања за повеќе теми како што се војната во светот, сиромаштвото и Светското првенство.