Tag "камерленго"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо го именува кардинал Фарел за камерленго на Светата Римска Црква

Папата Фрањо го именува кардинал Кевин Јосеф Фарел, префект на Дикастеријата за лаици, семејство и живот, за камерленго на Светата Римска Црква, објави на 14 февруари 2019 година Канцеларијата за