Tag "камбани"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата ги благослови камбаните – „Гласот на неродените“

Во поздравот до полските поклоници по катехезата, папата Фрањо на Генералната аудиенција во среда 27 октомври 2021 година напомена дека ги благословил камбаните како дел од иницијативата „Гласот на неродените“,

Вести Македонија

Епископот Стојанов ги освети новите камбани на Струмичката катедрала

Во недела 16 декември 2018 година Н.В.П. д-р Киро Стојанов служеше архиерејска Литургија во Катедралната црква „Упсение на Пресвета Богородица“ – Струмица

Вести Македонија

Најава: Епископот Стојанов ќе ги освети новите камбани во Струмичката катедрала

Во недела 16 декември 2018 година со почеток во 10.00 часот Н.В.П. монс. д-р Киро Стојанов, Скопски бискуп и Струмичко – скопски епарх ќе служи света архиерејска Литургија во Катедралната