Tag "Италијанска литургиска недела"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Пораката на Папата по повод Националната литургиска недела во Италија

Литургијата треба да се врати во центарот на христијанската вера, истакнува папата Фрањо во пораката по повод почетокот на 71. италијанска литургиска недела, што се одржува во Кремона од 23