Tag "Источно католичката црква во Украина"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо: Украина доживува мачеништво за кое не се зборува доволно

Папата Фрањо во среда 6 септември 2023 година се сретна со источно – католичките епископи од Украина, кои деновиве во Рим се собрани на архиерејски синод, а во разговорот со