Tag "Иренеј"

Врати се на почетна
Вести Свет

Почина поглаварот на Српската православна црква патријархот Иренеј

Во петок, 20 ноември 2020 година, во 07:07 часот, во Ковид болницата при Воената болница „Карабурма“ во Белград, се упокои во Господа Неговата Светост Архиепископот Пеќски, Митрополит Белградско-Карловски и Патријарх