Tag "Ирачки Курдистан"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата ги осуди ракетните напади врз Ирачки Курдистан

Папата Фрањо по Генералната аудиенција вос реда 17 јануари 2024 година ги осуди ракетните напади на Иран врз Ербил во Ирачки Курдистан, истакнувајќи дека „добрите односи меѓу соседите не се