Tag "ирански претседател Раис"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата телефонски разговарал со иранскиот претседател Раиси

Папата Фрањо во недела попладне разговарал со ирнаскиот претседател Раиси, потврди директорот на Канцеларијата за печат на Светиот Престол