Tag "Инспекторат"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата до италијанската полиција: Чувајте ги корените на идентитетот

Папата Фрањо на 17 јануари 2019 година ги прими во аудиенција претставниците на Инспекторатот за јавна безбедност во Ватикан и ги поттикна да го подигнат погледот понатаму од тешкотиите за