Tag "Индијана"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата се сретна претставниците на Универзитетот Нотр Дам

Папата Фрањо во салата Клементина во Ватикан го прими одборот на директори на Универзитетот Нотр Дам во американската сојузна држава Индијана. Папата ги повика да им помогнат на студентите да