Tag "Експо Дубаи"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Ватикан учествува на саемот Експо Дубаи

Светиот Престол е присутен со свој сопствен павилјон на саемот Експо во Дубаи кој е отворен во четвртокот на 30 септември. Во соопштението од Папскиот совет за култура кој го