Tag "децата"

Врати се на почетна
Ватикан

Папата ги повика децата никогаш да не престанат да сонуваат

„Вие имате право да сонувате … .. Каде има соништа, има радост и Исус е секогаш таму“. Ова беше пораката на папата Фрањо кон децата кои ги посети во петокот