Tag "декларација за братство"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата го прими министерот за надворешни работи на Обединетите Арапски Емирати

На 25 февруари 2019 година во домот Света Марта папата Фрањо го прими шеикот Абдалах Бен Зајед Ал Нахијан, министер за надворешни работи на Обединетите Арапски Емирати, на кој му