Tag "Г20"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата упати порака до групата Г20

По повод самитот на групата Г20 во Хамбург, Папата упати порака до германската канцеларка Ангела Меркел, како и до сите членови на групата Г20, шефови на држави влади кои се