Tag "г-дин г-дин Стефан"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Честитки до бискупот Стојанов од поглаварот на МПЦ – ОА, г-дин г-дин Стефан и од Реисул – Улема на ИВЗ во Македонија х.Хфз. Шаќир еф. Фетаи

По повод празникот Рождество Христово – Божиќ, според грегоријанскиот календар, на 24 декември 2021 година до бискупот Стојанов пристигнаа честитики од кои ги издвојуваме од МПЦ – ОА, потпишана од