Tag "Губио"

Врати се на почетна
Ватикан

Папата: Литургија „извор и врв“ на животот

Папата Фрањо испрати порака по повод 67. Национална литургиска недела во Италија која се одржува во бискупијата Губио. Темата за размислување оваа година е: „Литургијата како место на милосрдието.“