Tag "грип"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Поради грип се откажани аудиенциите на Папата предвидени за сабота

Папата Фрањо ги откажа закажаните аудиенции за сабота поради грип, соопшти Канцеларијата за печат на Светиот Престол.