Tag "град"

Врати се на почетна
Ватикан

Папа Фрањо во Њујорк: Бог живее во нашите градови

Откако го посети училиштето во Харлем, папата се упати кон њујоршката арена Медисон Сквер Гарден, каде служеше света Литургија. Во таа прилика – завршувајќи го својот престој во Њујорк