Tag "Глодоморот"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Бискупот Стојанов служеше панахида за жртвите од Глодоморот

Во сабота 25 ноември 2023 година во катедралата „Пресвето Срце Исусово“ во Скопје Н.В.П. монс. Киро Стојанов, служеше панахида за починатите од Гладоморот во Украина, а со него сослужуваа протојереј