Tag "гладните"

Врати се на почетна
Ватикан

Папата Фрањо: Богатата Европа да ги прифати гладните како браќа

Европските народи да ги прифатат гладните и странците како браќа, тоа беше повикот на папата Фрањо, кој го упати за време на аудиенцијата