Tag "Гиљермо Марко"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо во поткаст се осврнува на неговиот личен живот

Папата Фрањо разговараше со аргентинскиот свештеник Гиљермо Марко, кој 10 години раководеше со Канцеларијата за печат во надбискупијата на Буенос Аирес кога надбискуп беше самиот Свети Отец. Дел од разговорот