Tag "Гисони"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

(ВИДЕО) Линда Гисони: Црковните движења, сведоци за најдалечните

За важноста на црковните движења и групи во евангелизацијата, која Папата ја истакна во молитвената накана за мај, уште еднаш се осврна и потсекретарката на Дикастеријата за лаици, семејство и