Tag "Гиза"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо упати сочувство за пожарот во Коптската црква во Египет

Папата Фрањо изразува сочувство до Коптската православна црква по пожарот во црква во Гиза, Египет, во кој загинаа најмалку 41 лице, меѓу кои еден епископ и неколку деца.