Tag "Германската малтешка служба за помош"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Бискупот Стојанов се сретна со г. Константин фон Бранденштајн – Цепелин

Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх монс. Киро Стојанов посетата во Германија ја заврши со средба со г. Константин фон Бранденштајн – Цепелин, поранешен претседател на Германската малтешка служба