Tag "Георг Рацингер"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо упати писмо до почесниот Папа по повод смртта на неговиот брат

Канцеларијата за печат на Светиот Престол го објави писмото на папата Фрањо dо почесниот папа Бенедикт XVI по повод смртта на неговиот брат монс. Георг Рацингер.

Ватикан Вести

Почесниот папа Бенедикт XVI служеше света Литургија со својот брат Георг

Откако почесниот папа Бенедикт XVI пристигна на 18 јуни во Регенсбург во попладневните часови служеше света Литургија со братот Георг Рацингер, објави на 1 јуни на Твитер порталот бискупијата Регенсбург.

Ватикан Вести

Почесниот папа Бенедикт XVI во Германија во посета на неговиот болен брат

Почесниот папа Бенедикт XVI отпатува во Регенсбург – Германија, во посета на својот болен брат Георг Рацингер.