Tag "генерал Мин Аунг Хлаинг"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата се сретна со началникот на армијата на Мјанмар

Папата Фрањо се сретна со началникот на армијата на Мјанмар, генерал Мин Аунг Хлаинг, соопшти Канцеларијата за печат на Светиот Престол.